Eksperci od zielonych kart
Wyszukiwanie Logowanie Menu

Korzyści płynące z Green Card

Stany Zjednoczone są jednym z najpopularniejszych krajów dla imigrantów z całego świata, a Green Card jest najbardziej poszukiwanym dokumentem dla osób, które chcą spełnić swoje marzenie o zamieszkaniu w USA! Niezależnie od tego, czy jesteś studentem, emerytem czy całą rodziną: ci, którym uda się uzyskać Green Card, będą mogli cieszyć się wszystkimi jej zaletami.

Ogólne korzyści związane z Green Card

Amerykańska Green Card daje prawo do wjazdu do Stanów Zjednoczonych jako stały rezydent - i to bez wszystkich komplikacji i biurokracji. Jeśli chcesz osiedlić się na stałe w USA jako posiadacz Green Card, nie ma żadnych ograniczeń co do tego, dokąd możesz się udać, a wszystkie 50 stanów USA jest dla ciebie otwartych.

Co więcej, posiadając Green Card możesz również korzystać, oprócz głosowania, z prawie wszystkich praw przysługujących obywatelom USA bez konieczności rezygnacji z obecnego obywatelstwa. Jeśli zdecydujesz, że chcesz zostać obywatelem USA, możesz ubiegać się o obywatelstwo amerykańskie po pięciu latach życia w Ameryce. Nie ma przepisu wymagającego natychmiastowej imigracji po otrzymaniu Green Card, ale powinno to być twoim zamiarem.

Dodatkowo, życie w Ameryce niesie ze sobą wiele korzyści:

 • Stany Zjednoczone nadal dominują w światowej gospodarce.
 • Dzięki wyjątkowo niskim cenom nieruchomości i wysokiemu standardowi życia przy niskich kosztach, wiele regionów w Stanach Zjednoczonych ma niższe koszty utrzymania w porównaniu z innymi krajami, takimi jak Niemcy.
 • Fakt, że Stany Zjednoczone wyszły z kryzysu mieszkaniowego i finansowego, jest również zaletą dla imigrantów, którzy przyjeżdżają do kraju, aby dołączyć do tętniącego życiem i rozwijającego się rynku pracy.
 • Gospodarka Stanów Zjednoczonych rosła w ostatnich latach, a USA powinny wkrótce doświadczyć kolejnego boomu gospodarczego.

Studia w USA

Studenci zagraniczni studiujący na uniwersytecie w USA zazwyczaj płacą znacznie wyższe czesne niż studenci lokalni. Nie dotyczy to jednak studentów zagranicznych posiadających Green Card.

 • Czesne na uniwersytetach może zostać obniżone nawet o 80% dzięki Green Card.
 • Posiadacze Green Card nie muszą przechodzić przez długi i skomplikowany proces ubiegania się o wizę studencką.
 • Studenci posiadający Green Card mogą również ubiegać się o federalne pożyczki studenckie.

Harvard na wschodnim wybrzeżu czy Berkeley na zachodnim - dokąd chcesz pojechać? Green Card otwiera drzwi do studiowania na renomowanym amerykańskim uniwersytecie i daje przewagę w nowym amerykańskim życiu!

Korzyści finansowe dla studentów

Kolejny plus: Cudzoziemcy studiujący w USA, którzy podejmują pracę w niepełnym wymiarze godzin, podlegają ustalonym ograniczeniom dotyczącym pracy. W porównaniu do osób studiujących z wizą studencką, posiadacze Green Card mogą pracować poza kampusem, a także studiować. Jest to znacząca zaleta, ponieważ poszerza rynek pracy i zwiększa możliwości. Istnieją również inne korzyści ze studiowania w USA. Umiejętność mówienia po angielsku jest zasadniczo koniecznością na dzisiejszym rynku pracy, a nauka języka za granicą jest najlepszym sposobem na zdobycie tych kompetencji.

Praca w USA

...jako freelancer

Czy chcesz być częścią kolejnej nowej fali technologicznej, która uderzy w Silicon Valley? Zawsze marzyłeś o otwarciu nadmorskiej restauracji na słonecznej plaży na Florydzie? Jeśli jesteś chętny do pracy, Stany Zjednoczone są idealnym miejscem, aby spełnić swoje marzenie!

 • Stany Zjednoczone mają największą gospodarkę na świecie, co nie jest zaskoczeniem, biorąc pod uwagę amerykańską postawę i zamiłowanie do innowacji i kreatywności.
 • Stany Zjednoczone nieustannie poszukują nowych talentów! Jeśli masz już pomysł na kolejny duży start-up, kolejną rzeczą, której potrzebujesz, jest Green Card do pracy w Stanach Zjednoczonych.

Klimat biznesowy w Stanach Zjednoczonych zachęca ludzi ze świetnymi pomysłami do rozpoczęcia działalności gospodarczej bardziej niż gdziekolwiek indziej. Posiadanie Green Card uwalnia od biurokratycznego stresu i niepewności związanej z ubieganiem się o wizę pracowniczą. Uzyskanie niektórych licencji biznesowych i handlowych jest również szybsze i łatwiejsze dzięki Green Card.

Wreszcie, dolar amerykański pozostaje jedną z najbardziej stabilnych walut wymienialnych w ciągu ostatnich kilku dekad. Dolar, który umacniał się w ciągu ostatnich kilku miesięcy, jest bezpieczną inwestycją w burzliwych czasach gospodarczych. Nadszedł czas na prowadzenie działalności w USA. Skorzystaj teraz z niższych kosztów inwestycji, a zyskasz na umacniającym się dolarze amerykańskim.

…jako pracownik

Green Card to dożywotnie pozwolenie na pracę i pobyt w USA, które uwalnia od biurokratycznego stresu i niepewności związanych z ubieganiem się o wizę. W przypadku tymczasowej wizy pracowniczej uzyskanie konkretnej oferty pracy w USA jest pierwszą przeszkodą, którą należy pokonać. Aby ubiegać się o amerykańską wizę pracowniczą, musisz mieć pracodawcę, który będzie cię sponsorował.

 • Jako posiadacz Green Card możesz pracować gdzie chcesz i dla kogo chcesz.
 • Co więcej, uzyskanie niektórych licencji biznesowych i handlowych jest szybsze i łatwiejsze dzięki Green Card.
 • Jako legalny rezydent, nie będziesz podlegał wielu surowym ograniczeniom pracy obowiązującym nie-Amerykanów.

Bycie posiadaczem Green Card ma wiele zalet, a swoboda odkrywania całego amerykańskiego rynku pracy jest jedną z nich! Nie ma znaczenia, czy chcesz być zatrudniony, czy pracować jako freelancer, posiadanie Green Card jako pozwolenia na pracę otworzy drzwi do nieskończonych możliwości zatrudnienia. Nie podlegając ograniczeniom zawodowym, z którymi borykają się posiadacze wiz amerykańskich, posiadacze Green Card mogą swobodnie eksplorować cały amerykański rynek pracy.

Emerytura w USA

Na każdego imigranta w USA, który chce wybrać się w podróż po Stanach Zjednoczonych z namiotem w ręku, przypada emeryt szukający odrobiny ciszy i spokoju w USA. Green Card umożliwia ludziom przejście na stałą emeryturę w USA.

 • Wiele osób, które chciałyby spędzić emeryturę w USA, zazwyczaj ubiega się o dobrze znaną wizę turystyczną (wizę B).
 • Wiza B jest wydawana na okres 10 lat i wiele osób błędnie uważa, że może spędzić całe 10 lat w USA. Nie jest to jednak prawdą.
 • Jeśli przyjrzeć się bliżej, posiadacze wizy B-1 mogą przebywać w USA maksymalnie przez 6 miesięcy. W rezultacie wiele osób nie chce wracać do swojego kraju.
 • Wciąż nie ma specjalnej wizy dla emerytów w USA.
 • Green Card daje jednak osobom na emeryturze szansę na legalną emigrację do USA.

Istnieje wiele korzyści dla emerytów w USA, którzy posiadają Green Card - w tym oczywiście możliwość spędzenia całego dnia na słońcu. Jeśli jesteś emerytowanym posiadaczem Green Card, masz prawo do emerytury, którą wypracowałeś zarówno w swoim kraju, jak i w Stanach Zjednoczonych.

Jeśli chcesz cieszyć się bezstresową emeryturą w USA, potrzebujesz Green Card.

Emerytowani posiadacze Green Card mieszkający w USA mogą również korzystać z programów pomocy medycznej, takich jak Medicare i inne programy opieki społecznej. Jedynym wymogiem jest zamieszkiwanie w USA przez co najmniej pięć lat. Jeśli kiedykolwiek myślałeś o spędzeniu emerytury relaksując się w bujaku na plaży na Florydzie, to powinieneś pomyśleć o uzyskaniu US Green Card. Wygrana w Green Card Lottery to najprostszy sposób.

Przeprowadzka do USA jako rodzina

Kiedy członek rodziny zdobywa Green Card, reszta rodziny również na tym zyskuje. Którzy członkowie rodziny mogą przyjechać z tobą do USA? Jeśli wygrasz Green Card, twój współmałżonek i wszystkie twoje dzieci, które nie są w związku małżeńskim i nie ukończyły 21 roku życia, automatycznie również ją otrzymają. Dotyczy to również osób w małżeństwach jednopłciowych.

Ponadto posiadacze Green Card mogą, w pewnych okolicznościach, ubiegać się o specjalne wizy dla innych członków rodziny, aby mogli oni dołączyć do nich w USA. W takich przypadkach należy przygotować się na długi okres oczekiwania.

Nie ma znaczenia, czy marzysz o dużym domu i ogrodzie dla całej rodziny, czy wolisz mieszkać w zgiełku dużego miasta w USA: Green Card wiąże się z wieloma korzyściami dla ciebie i twojej rodziny. Ponadto znaczenie języka angielskiego rośnie w globalizującym się świecie. W USA twoje dzieci będą dorastać, mówiąc po angielsku i otrzymując dobre wykształcenie. Drzwi do przyszłego rynku pracy będą szeroko otwarte dla tych, którzy opanują te umiejętności.

 

Green Card Holder

US Citizen

Spouse

A spouse automatically gets a Green Card if they attend the interview appointment.

There are waiting times for a Green Card if the Green Card holder applies for a spousal visa after the interview appointment.

A spouse can immediately apply for a Green Card.

Fiancé

Fiancé visa not possible

Fiancé visa possible

Unmarried children under the age of 21

Children automatically get a Green Card if they attend the interview appointment.

There are waiting times for a Green Card if the Green Card holder applies for a visa after the interview appointment.

Children born in the USA are automatically US citizens.

Children born outside of the USA can immediately apply for a Green Card or citizenship.

Parents

Not possible

US citizens can immediately apply for a Green Card for their parents.

Children over 21 / married children/ siblings

Not possible

US citizens can apply for a Green Card, but should expect waiting times.

Jeśli marzysz o:

 • zamieszkaniu w USA na dłużej,
 • rozpoczęciu nowego życia w kraju swoich marzeń,
 • studiowaniu na renomowanym amerykańskim uniwersytecie,
 • wykorzystaniu nowych perspektyw zawodowych,
 • rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej,
 • cieszyć się emeryturą, ... ... to nie wahaj się wziąć swojej przyszłości w swoje ręce!