Eksperci od zielonych kart
Wyszukiwanie Logowanie Menu

Wymagania dotyczące zdjęć

Podczas rejestracji w oficjalnej Green Card Lottery USA należy przesłać zdjęcia wnioskodawcy oraz, w stosownych przypadkach, zdjęcia współmałżonka i dzieci. Wymagania stworzone przez władze USA są bardzo złożone i mogą prowadzić do dyskwalifikacji, jeśli weźmiesz udział bez pomocy The American Dream.

Jak The American Dream może mi pomóc?

Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu nasi eksperci od Green Card znają wszystkie wymagania władz USA. Nasi licencjonowani przez rząd doradcy imigracyjni sprawdzą twoje dane i zdjęcia pod kątem dokładności i zagwarantują ci udział w oficjalnej Green Card Lottery USA.

Zwiększ swoje szanse na wygraną w Green Card Lottery już teraz! W ciągu ostatnich kilku lat ponad 50% zwycięzców Niemieckiej Zielonej Karty było naszymi klientami - sukces wyraźnie mówi sam za siebie!

Czy mogę użyć mojego zdjęcia paszportowego w Green Card Lottery?

Zdjęcie paszportowe, które widnieje w aktualnym paszporcie, powinno być użyte do rejestracji w Green Card Lottery tylko wtedy, gdy paszport jest również zupełnie nowy (nie starszy niż wydany w maju roku loterii). Porównując zdjęcie z paszportem, władze USA mogą wyciągnąć wnioski, że zdjęcie nie jest aktualne.

W przeciwnym razie należy przestrzegać wymagań dotyczących biometrycznego zdjęcia paszportowego, zgodnie z którymi władze USA akceptują nawet "naturalny uśmiech" na zdjęciu, który na przykład nie jest dozwolony w wielu paszportach.

Aby wziąć udział w Green Card Lottery, musisz mieć zdjęcie spełniające wymagania władz USA, w przeciwnym razie zostaniesz zdyskwalifikowany, a Twoja rejestracja nie zostanie uwzględniona w loterii.

Jak stare może być zdjęcie do Green Card Lottery?

Zdjęcie do Green Card Lottery nie może być starsze niż 6 miesięcy i musi odzwierciedlać twój obecny wygląd. Dotyczy to również zdjęć współmałżonka i dzieci. Dlatego ważne jest, aby za każdym razem przesyłać nowe zdjęcie. Nie należy używać zdjęć z poprzedniego roku.

Od lipca 2019 r. władze USA zwiększyły wysiłki w celu zapewnienia zgodności z zasadami uczestnictwa, a także dokładniej przyjrzały się zdjęciu. Może się zatem zdarzyć, że wygrasz ze starym zdjęciem, ale ryzykujesz dyskwalifikację podczas rozmowy kwalifikacyjnej i odmowę wydania Green Card. Nie warto więc ryzykować!

Ponieważ nie możemy sprawdzić, czy przesłane zdjęcia odzwierciedlają aktualny wygląd uczestników, przed ich przesłaniem należy je ponownie sprawdzić we własnym interesie.

Jakie tło powinno mieć zdjęcie do Green Card Lottery?

Zdjęcie do Green Card Lottery musi być wykonane na jasnym (białym lub prawie białym), gładkim tle, na którym nie mogą być widoczne żadne cienie.

Wskazówka: Możesz również użyć białego prześcieradła lub koca jako tła zdjęcia.

Jaka jest optymalna pozycja głowy?

Na zdjęciu do Green Card Lottery musisz być zwrócony bezpośrednio w stronę aparatu. Głowa powinna być całkowicie widoczna i wyśrodkowana. Powinna ona stanowić między 50%-69% całkowitej wysokości zdjęcia.

Ponadto oczy muszą być w pełni otwarte, wyraźnie widoczne i skierowane w stronę aparatu. Wyraz twarzy musi być neutralny, co oznacza, że należy unikać szerokiego uśmiechu.

Nakrycie głowy na zdjęciu do Green Card Lottery - tak czy nie?

Zakrycia głowy na zdjęciu do udziału w Green Card Lottery są generalnie niedozwolone, ponieważ czapki lub szaliki mogą częściowo zakrywać twarz.

Wyjątkiem są chusty noszone z powodów religijnych. Twarz musi być jednak widoczna od czoła do podbródka, aby uniknąć dyskwalifikacji.

Czy mogę nosić okulary?

Od 1 listopada 2016 r. nie można już nosić okularów na zdjęciu do Green Card Lottery. Dotyczy to zarówno okularów przeciwsłonecznych, jak i okularów noszonych jako pomoc wizualna. P

odczas rejestracji w Green Card Lottery należy przesłać kolorowe zdjęcie o minimalnej głębi kolorów wynoszącej 24 bity. Zdjęcia czarno-białe nie są dozwolone.

Upewnij się również, że zdjęcie nie jest prześwietlone ani niedoświetlone i że nie widać na nim cieni.

Czy mogę edytować zdjęcie cyfrowo?

Należy unikać cyfrowej modyfikacji zdjęcia, ponieważ istnieje ryzyko zmiany kształtu głowy lub twarzy.

Należy również unikać usuwania tła, ponieważ może to również zmienić kształt głowy. Lepiej jest użyć białego prześcieradła lub lekkiego koca, który powiesisz za sobą do zdjęcia, jeśli nie masz białej ściany.

Jak duże musi być zdjęcie do Green Card Lottery?

Podczas rejestracji w Green Card Lottery należy przesłać zdjęcie cyfrowe o rozmiarze co najmniej 600x600 do maksymalnie 1200x1200 pikseli i nie przekraczające 240 KB. Upewnij się, że zdjęcie jest bardzo ostre i nie ma widocznych pikseli. Nie ma już możliwości przesyłania zdjęć analogowych do władz USA.

Jeśli jednak zdecydowałeś się wziąć udział w The American Dream, możesz przesłać nam swoje zdjęcia analogowe, które następnie zdigitalizujemy. Przesłane zdjęcie powinno mieć wymiary 51x51mm.

Jaki jest wymagany format zdjęcia do Green Card Lottery?

Zdjęcie do Green Card Lottery musi być w formacie JPG.

Czy mogę przesłać zeskanowane zdjęcie do Green Card Lottery?

Zeskanowane zdjęcia można również przesłać podczas rejestracji w Green Card Lottery. Muszą one jednak spełniać wszystkie wymagania dotyczące zdjęć cyfrowych. Ponadto wydruk musi być zeskanowany z rozdzielczością 300 dpi. Upewnij się, że na obrazie nie ma widocznych kropek skanowania.

Chętnie udzielimy wsparcia i pomożemy w prawidłowej digitalizacji zdjęcia.

Green Card Lottery - zdjęcia niemowląt i dzieci

Biorąc udział w Green Card Lottery, należy przesłać zdjęcia wszystkich dzieci poniżej 21 roku życia - w tym niemowląt i małych dzieci. Głowa powinna znajdować się na środku zdjęcia i być skierowana bezpośrednio w stronę aparatu, tak aby cała twarz była widoczna. Należy również upewnić się, że

  • na zdjęciu nie ma innej osoby
  • dziecko nie nosi smoczka
  • twarz nie jest zakryta np. rękami
  • oczy są otwarte.

Wskazówka: Umieść niemowlę na białym prześcieradle lub kocu i zrób zdjęcie z góry. Inną opcją jest umieszczenie dziecka w foteliku dziecięcym przykrytym białym prześcieradłem.

Czy mogę przesłać zdjęcia do Green Card Lottery później?

Jeśli zarejestrujesz się bezpośrednio u władz USA, musisz przesłać swoje zdjęcia podczas procesu rejestracji. Jest to możliwe tylko w okresie około 4 tygodni na przełomie października i listopada każdego roku. Przesłane zdjęcia muszą spełniać wymagania bez najmniejszego błędu, w przeciwnym razie zostaniesz zdyskwalifikowany z udziału.

Dzięki The American Dream możesz jednak zarejestrować się w Green Card Lottery przez cały rok, a także przesłać niezbędne zdjęcia na swoje konto klienta w późniejszym terminie, aż do ich ostatecznego przesłania do władz USA.

Ponadto weryfikujemy poprawność każdego nowego zdjęcia przed przesłaniem wniosku do władz USA w odpowiedniej formie i czasie.

Usuwamy również wszystkie dane EXIF ze zdjęć przed ich przesłaniem. Jeśli sam prześlesz nieco zbyt stare zdjęcie, może ono zostać rozpoznane przez władze USA. Nie stanie się tak, jeśli prześlemy zdjęcie w Twoim imieniu.

Czy mogę zmienić zdjęcia, które zostały już przesłane?

Jeśli wziąłeś udział w Green Card Lottery bezpośrednio z władzami USA, nie ma możliwości wprowadzenia zmian w zdjęciach po ich przesłaniu. Jeśli więc później okaże się, że twoje zdjęcie nie spełnia jednego z wymagań, nie możesz go już zmienić i zostaniesz automatycznie zdyskwalifikowany.

Jeśli weźmiesz udział w The American Dream, możesz rejestrować się przez cały rok, a im wcześniej weźmiesz udział, tym lepiej! Nie tylko skorzystasz z naszej zniżki early bird, ale także będziesz mieć mnóstwo czasu na przesłanie danych i zdjęć na swoje konto klienta i poprawienie ich w razie potrzeby. Bardzo dokładnie sprawdzimy twoje zgłoszenie i wskażemy ewentualne błędy, zanim ostatecznie prześlemy twoją aplikację do władz USA.

Czy władze USA poinformują mnie, jeśli moje zdjęcie jest nieprawidłowe?

Nie, nie otrzymasz żadnej informacji zwrotnej od władz USA dotyczącej twojego wniosku o udział w Green Card Lottery. Jeśli twoje zdjęcie nie spełnia wymagań, zostaniesz zdyskwalifikowany z udziału, ale nie zostaniesz o tym powiadomiony.

W najgorszym przypadku co roku popełniasz ten sam błąd i nigdy nie masz szansy na wygranie Green Card - i nawet o tym nie wiesz!

Nie chcesz ryzykować? Od ponad 20 lat jedną z naszych podstawowych kompetencji jest sprawdzanie danych i zdjęć pod kątem udziału w Green Card Lottery. Dowiedz się więcej o naszych usługach.