Eksperci od zielonych kart
Wyszukiwanie Logowanie Menu

Wymagania paszportowe

Zasada paszportowa oficjalnej Green Card Lottery została zniesiona. Dowiedz się, jak do tego doszło i dlaczego to dobra wiadomość!

Jakie dane należy podać?

Władze USA co roku rozlosowują ponad 55 000 Green Cards, które pozwalają zwycięzcom z całego świata mieszkać i pracować w USA na czas nieokreślony.

Od 2019 roku, oprócz imienia i nazwiska, płci, miejsca i daty urodzenia, adresu, adresu e-mail, poziomu wykształcenia, zdjęcia paszportowego, stanu cywilnego oraz danych małżonków i dzieci, we wniosku należało podać numer paszportu i datę jego ważności.

Koniec obowiązku posiadania paszportu

Wymóg posiadania ważnego paszportu w Green Card Lottery został zniesiony w 2022 r., ponieważ sąd uznał go za nieważny z przyczyn technicznych.

Zapisz się do naszego newslettera The American Dream, aby być na bieżąco z nowościami dotyczącymi podróży i emigracji do USA.

Dlaczego wprowadzono przepisy dotyczące paszportów?

Według poprzedniej administracji Trumpa powodem wprowadzenia zasady paszportowej w 2019 r. były oszukańcze lub nieautoryzowane rejestracje w Green Card Lottery. W niektórych krajach zaobserwowano wzrost liczby przypadków przesyłania danych bez wiedzy osoby zainteresowanej w celu wyłudzenia znacznych opłat w przypadku wygranej.

Paszport zwykle nie jest swobodnie dostępny dla nieuczciwych stron trzecich. Dostarczanie danych paszportowych miało zaradzić tej słabości istniejącego procesu składania wniosków i lepiej weryfikować tożsamość wnioskodawców.

Green Card Lottery, znana również jako Program DV (skrót od Diversity Visa Program), została poważnie ograniczona przez wprowadzenie zasady paszportowej, ponieważ jej pierwotnym celem było zapewnienie różnorodności kulturowej w USA i danie szansy na życie w Stanach Zjednoczonych osobom, które w przeciwnym razie miałyby niewielkie szanse na imigrację.

Jednak wprowadzenie obowiązkowych paszportów w 2019 r. wykluczyło właśnie tych, dla których uzyskanie paszportu było trudne (np. z powodów politycznych). Fakt, że teraz prawie każdy może ponownie wziąć udział w Green Card Lottery, jest dobrą wiadomością i przywraca znaczenie Programu DV: wolność, różnorodność i możliwości dla wszystkich!

Bezbłędne zgłoszenie jest ważniejsze niż kiedykolwiek!

Zmienione rozporządzenie rządu USA wyjaśnia, że wszyscy kandydaci do Green Card Lottery, którzy przedłożą niekompletne lub niedokładne dane, zostaną zdyskwalifikowani bez wyjątku.

Władze USA w rzeczywistości wykluczają nieprawidłowe wnioski z losowania Green Card bez komentarza już od wielu lat. Uczestnicy nie mogą więc dowiedzieć się, czy i dlaczego zostali zdyskwalifikowani.

Jest to jeden z powodów, dla których usługi The American Dream są często wykorzystywane, w tym dokładne podwójne sprawdzanie wniosków. Jesteśmy jedyną agencją na świecie, która zatrudnia licencjonowanych przez rząd konsultantów imigracyjnych, zgodnie z §1 AuswSG.

Od ponad 25 lat gwarantujemy naszym klientom bezbłędny udział w oficjalnej Green Card Lottery, ponieważ wszystkie wnioski składamy do władz USA w należytej formie i czasie po najdokładniejszym sprawdzeniu.

Czy mogę wziąć udział w Green Card Lottery już teraz?

Tak! Z The American Dream, możesz zarejestrować się do Green Card Lottery już teraz za pomocą kilku kliknięć i dodać zdjęcie później do swojego konta klienta. Późniejsze dodanie danych i zdjęć nie jest możliwe, jeśli weźmiesz udział bez pomocy The American Dream!

Pamiętaj, że musimy otrzymać Twoje zdjęcie najpóźniej do 20 października 2024 roku.